آمار ویزای دبی در جهان

مطابق آمار رسمی دولت امارات متحده ی عربی، در سال 2017 بیش از 503 هزار ویزا جهت مسافرت ایرانیان به شهر دبی صادر گردیده است. حائز اهمیت است جهت ورود به شهری غیر از دبی، باید ویزای همان شهر دریافت گردد. به عبارت دیگر، جهت ورود به فرودگاه ابوظبی، باید ویزای ابوظبی را دریافت نمایید. مطابق آمارها ایرانیان بیشتر به دبی سفر می نمایند. در رتبه های اول تا سوم دریافت ویزای دبی در سال 2017 ، به ترتیب هند با 2 میلیون ویزا، عربستان با 1.5 میلیون و بریتانیا با 1.2 میلیون قرار دارند. در مجموع بیش از 15 میلیون ویزای دبی در سال 2017 برای مسافران از اقصی نقاط جهان صادر گردیده است.هزینه ویزای دبی :
انواع ویزای دبی


ویزای دبی یک بار ورود

برخی از ویزاها به صورت یک بار ورود یا سینگل صادر می شوند. دارندگان این ویزا می توانند در مدت زمانی که اجازه ی ورود به دبی را دارند، تنها یک بار به آن وارد شوند. این به آن معناست که چنان که زودتر از اتمام مدت ویزا، از امارات خارج شوند، دیگر اجازه ی ورود مجدد به آن را نخواهند داشت حتی اگر تنها چند ساعت از ورود آنان به کشور گذشته باشد و مدت زیادی تا اتمام ویزای دبی باقی مانده باشد.

ویزای دوبار ورود (دوبل) و چند بار ورود (مولتی)

برخی دیگر از ویزا ها امکان دو بار ورود و خروج از کشور را در مدت زمان اعتبار ویزا به متقاضیان می دهند. اما ویزای مولتی معمولا اجازه می دهد افراد در طول مدت اعتبار ویزای خود چند بار از دبی خارج شوند و مجددا به آن بازگردند. این ویزا به ویژه برای تجار و افرادی که اهداف بازرگانی دارند مناسب خواهد بود. تشخیص این که ویزای دبی برای درخواست کننده یا درخواست کنندگان به صورت سینگل، دوبل یا مولتی صادر شود، معمولا با سفارت خانه هاست و آنان باید بر اساس مدارک ارائه شده توسط متقاضی تصمیم بگیرند که چه نوع ویزایی برای او صادر شود.

ویزای توریستی

دبی در دهه های اخیر تبدیل به یک قطب گردشگری مهم شده است و بسیاری از افرادی که قصد سفر به دبی را دارند، درخواست ویزای از نوع توریستی آن را می نمایند. این ویزا معمولا به صورت کوتاه مدت صادر می گردد. برخی از کشورها برای ورود به کشور نیازی به اقدامات پیشین و زمینه ای ویزای دبی ندارند. اتباع و افراد مقیم برخی از آن ها می توانند ویزای خود را حتی حین ورود به کشور دریافت نمایند. اما کشور ما جزء آن دسته نیست و لازم است چنانچه قصد سفر به دبی را داریم، از مدتی پیش برای درخواست و دریافت آن اقدام نماییم. بهتر است در این زمینه از افراد متخصص مشاوره دریافت کنیم و کمک آنان را در همه ی مراحل دریافت ویزای دبی داشته باشیم. درخواست ویزای دبی در مرحله ی نخست ی به صورت آنلاین قابل انجام است. پیش از ثبت درخواست اولیه برای ویزا باید توجه داشته باشید که گذرنامه ی شما حتما باید دست کم شش ماه اعتبار داشته باشد. همچنین لازم است بلیط از سوی شرکت هواپیمایی امارات برای شما صادر شده باشد تا بتوانید از سیستم ثبت درخواست آنلاین استفاده نمایید. همچنین می توانید از طریق دفتر محلی امارات در کشور محل اقامت خودتان اقدام نمایید. اما اگر کسی یا کسانی از خویشاوندان نزدیکتان ساکن امارات هستند، می توانید از طریق آنان برای دریافت ویزا اقدام کنید. به این صورت که ایشان از سوی شما برای ویزا درخواست بدهند. ویزای های توریستی دبی که با مدت های گوناگون از 96 ساعت تا نود روزه صادر می شوند، معمولا غیر قابل تمدید هستند. چنانچه مدتی بیشتر از مهلت اتمام ویزای خود در آنجا بمانید برای شما عواقب و مجازات های قانونی طبق قوانین کشور امارات در پی خواهد داشت. بسیاری از افراد نه فقط به قصد گردشگری، بلکه برای بازدید و آگاهی از وضعیت منطقه برای زندگی، تحصیل، کار، شناخت بازار و نیازهای تجاری و بازرگانی موجود در دبی یا اهداف دیگر ویزای توریستی دبی را درخواست می کنند.

ویزای تحصیلی

برای کسانی که تمایل دارند در دانشگاه های دبی تحصیل کنند، امکان درخواست ویزای دبی از نوع تحصیلی وجود دارد. لازمه ی صدور این نوع ویزای دبی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های آن است. بسیاری از دانشگاه های دبی پردیس های بین المللی هستند که وابسته به دانشگاه های کشورهای دیگر از جمله دانشگاه های اروپایی و آمریکایی کار می کنند و از سراسر نقاط جهان دانشجویان واجد شرایط را می پذیرند. یکی از مزایای دریافت ویزای دبی از نوع تحصیلی این است که پس از دریافت آن امکان تبادل دانشجو وجود دارد و ممکن است یک دانشجو بتواند با پذیرش در دانشگاه های دبی جایگاه خود را با دانشجوی دیگری در اروپا یا آمریکا تبادل نماید.

ویزای کاری

اگر مایل هستید به دبی برای کار مهاجرت کنید، می توانید درخواست ویزای دبی از نوع کاری نمایید. پیش از تصمیم گیری در این باره لازم است حتما شرایط کار شامل وضعیت اشتغال، نرخ بیکاری و حوزه های کاری نیازمند نیرو را به خوبی بسنجید. برای این منظور حتما باید از کمک متخصصین و مشاوران مجرب در زمینه ی امور مهاجرت استفاده کنید. مهم ترین شرط برای داشتن موقعیت شغلی و در خواست ویزای دبی، داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در آن جاست. ویزای کاری تنها ویزای دبی است که به شما اجازه ی اشتغال را می دهد و با داشتن سایر ویزاها مثل توریستی یا تحصیلی و یا دیگر انواع ویزای دبی اجازه ی اشتغال نخواهید داشت. برای دریافت این نوع ویزا که با نام ویزای استخدام نیز شناخته می شود، نیاز است کارفرما در دبی، برای ورود کارمند خارجی درخواست اجازه ی کار و اقامت کند. چنانچه فردی بدون داشتن ویزای دبی از نوع کاری در جایی مشغول به کار شود، مرتکب کاری خلاف قانون شده است و این می تواند برای او و کارفرمایش عواقبی چون حبس یا پرداخت جریمه و اخراج از کشور داشته باشد. وزارت منابع انسانی امارات صادر کننده ی مجوز کار و اقامت برای افراد خارجی است.

مهاجرت و اقامت دائم در دبی

گفتیم که ویزای دبی در انواع و اقسام گوناگون صادر می شود. ویزای توریستی، تحصیلی و کاری تنها سه نمونه از رایج ترین انواع ویزای امارات درخواستی هستند. ویزای دبی را با اهداف دیگری نیز می توان دریافت کرد. اما برخی از انواع ویزا برای کسانی که هدف نهاییشان دریافت اجازه ی اقامت دائم در دبی است، بیشتر راه گشا خواهد بود. به عنوان مثال افراد دانشجو یا محصل چنانچه پس از اتمام تحصیل خود پیشنهاد کاری داشته باشند، می توانند ویزای خود را به نوع کاری تغییر داده و در نهایت آن را به اقامت دائم تبدیل نمایند. یکی از راه های دریافت اقامت دبی، تولد فرزند است. چنانچه فرزند در در کشور امارات و از یک پدر اماراتی متولد شود، می توان برای او مجوز اقامت گرفت و کار دریافت ویزا برای نزدیکان و بستگان آسان می شود. نوع دیگر دریافت ویزای دبی و اجازه ی اقامت، از طریق ازدواج است. در صورت ازدواج مرد خارجی با زن اماراتی او می تواند اجازه ی اقامت دریافت کند البته تابعیت به او داده نمی شود. اما اگر زن خارجی با مرد اماراتی ازدواج کند، پس از سه سال از زندگی مشترک، به آن زن هم اجازه ی اقامت و هم تابعیت امارات داده خواهد شد. از دیگر روش های دریافت ویزای دبی و اقامت در این شهر سرمایه گذاری و کارآفرینی هستند. دبی فرصت ها و پتانسیل های فوق العاده ای برای سرمایه گذاری دارد. البته این نوع اقامت در ابتدا به صورت موقت است و چنانچه فرد سی سال در آن جا زندگی کند و کار و سرمایه گذاری خود را پیش ببرد، می تواند برای خود درخواست تابعیت و اقامت دائم نماید. افراد کارآفرین نیز می توانند در صورتی که استارت آپشان کارایی لازم و توجیه کنندگی کافی داشته باشد، ویزای دبی را دریافت نموده و فعالیت خود را آغاز نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دبی

برای درخواست انواع ویزای دبی تعدادی از مدارک به صورت عمومی مورد نیاز است. این مدارک شامل عکس رنگی پرسنلی درخواست کننده، گذرنامه ی متقاضی یا کپی رنگی از آن در شرایطی که بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد، اصل فرم درخواست (به زبان عربی یا انگلیسی بر مبنای ملیت متقاضی، و شامل نشانی و شماره ی تماس در کشور مبدأ و همچنین دبی) که در تمام دفاتر هواپیمایی امارات در دسترس است و کپی بلیط پرواز از شرکت هواپیمایی امارات می شود.

شرایط لازم برای درخواست ویزای دبی

در هنگام درخواست ویزا هزینه ی آن به طور کامل پرداخت می گردد. این هزینه غیر قابل استرداد است و مسافر پیش از درخواست ویزا می بایست تصمیم قطعی برای سفر گرفته باشد. در صورتی که ویزا صادر شده باشد، بلیط پرواز نیز غیر قابل استرداد خواهد بود. برای بررسی مدارک و صدور ویزا دست کم سه روز کاری زمان مورد نیاز است. همه ی انواع ویزای دبی به مدت دو ماه از زمان صدور دارای اعتبار هستند. ویزای 96 ساعته استثناست؛ این نوع ویزای دبی به مدت یک ماه اعتبار خواهد داشت.
عصر ویزا به عنوان اولین سایت ویزای آنلاین کشور و به عنوان مجری مستقیم وقت سفارت انگلیس تهران ، و همچنین ویزای تضمینی کانادا و ویزای چین زیر نظر آژانس مسافرتی عصر پرواز ارائه دهنده خدمات ویزا می باشد.


بلوار نلسون ماندلا (جردن)، نبش خیابان کاج آبادی، پلاک 204 طبقه سوم - تلفن تماس: 75104-021