میزان سفر ایرانیان به دبی

مطابق آمار رسمی دولت امارات متحده عربی، در سال 2017 بیش از 503 هزار ویزای دبی جهت مسافرت ایرانیان به شهر دبی صادر گردیده است. حائز اهمیت است جهت ورود به شهری غیر از دبی، باید ویزای همان شهر دریافت گردد. به عبارت دیگر، جهت ورود به فرودگاه ابوظبی، باید ویزای ابوظبی را دریافت نمایید. مطابق آمارها ایرانیان، بین شهرهای دبی و ابوظبی بیشتر دبی را جهت سفر انتخاب می نمایند. در رتبه های اول تا سوم دریافت ویزای دبی در سال 2017 ، به ترتیب هند با دو میلیون ویزا، عربستان سعودی با یک و نیم میلیون و انگلیس با یک میلیون و دویست هزار قرار دارند. در مجموع بیش از 15 میلیون ویزای دبی در سال 2017 برای مسافران از اقصی نقاط جهان صادر گردیده است.

هزینه ویزای دبی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید هزینه دریافت ویزای دبی به شرح زیربوده و این هزینه توسط کارت های بانکی بین المللی به حساب کارگزاران رسمی دولت امارات متحده عربی واریز می گردد. هزینه ویزای دبی ۱۴ روزه توریستی ۲۹۰ درهم می‌باشد. دارنده این ویزا فقط اجازه یک بار ورود به شهر دبی را خواهد داشت. این نوع ویزا که به ویزای ۱۴ روزه توریستی مشهور می باشد، همواره بیشترین تقاضا را بین مسافرین ایرانی دارد. از دیگر ویزا های دبی می توان به ویزای یک ماه - یک بار برود با هزینه ۳۲۵ درهم و همچنین یک ماهه چند بار ورود و یا به عبارت دیگر ویزای یک ماهه - مولتی با هزینه ۷۹۰ درهم اشاره نمود.

مهلت اعتبار ویزای دبی

تذکر بسیار مهم

ویزای ۱۴ روزه توریستی به مدت دو ماه اعتبار داشته و این مدت بدون محاسبه زمان ویزای درخواستی شما می باشد. به عبارت دیگر اگر یک روز مانده به اتمام مدت زمان ۶۰ روز مسافر وارد فرودگاه دبی شود، ۱۴ روز اقامت از همان زمان محاسبه خواهد گردید.

ویزای الکترونیکی دبی:

مسافرین عزیز به این نکته توجه نمایند که ویزای دبی به صورت الکترونیک صادر می گردد. در بالای ویزای شما نیز "eVisa" یا به زبان عربی "اذن دخول الکتروني" نوشته شده است. برای نمونه یکی از ویزاهای دبی را در تصویر زیر مشاهده می نمایید.
مزیت ویزای الکترونیکی نسبت به دیگر ویزاهای صادره این می باشد که نیاز به تحویل گذرنامه مسافر به سفارت نبوده و تنها ارائه تصویر مدارک به کارگزار رسمی سفارت کفایت می نماید.

کمتر از ده دقیقه درخواست ویزای دبی خود را در سامانه ثبت نمایید

مراحل درخواست ویزای دبی درسامانه


نحوه عملکرد سامانه جامع ویزای آنلاین

ویزای دبی

جهت سهولت مسافرین عزیز، برای اولین بار در ایران، اخذ ویزای دبی بصورت کاملا اتومات توسط سامانه جامع ویزای آنلاین امکان پذیر شد. در این سامانه متقاضیان ویزای دبی می توانند با آپلود مدارک خود و تعیین زمان سفر و نوع ویزای خود، هزینه ویزای خود را نیز بصورت آنلاین پرداخت نمایند و در همان سیستم ویزای خود را دریافت نمایید.
جهت اخذ ویزای دبی باید تصاویر مدارک زیر را در سامانه جامع ویزای آنلاین عصر ویزا بارگذاری نمایید:
1- تصویر کارت ملی هوشمند
توجه: در صورتیکه کارت ملی قدیمی دارید باید تصویر پشت و رو کارت ملی را ارسال نمایید.
2- تصویر صفحه نخست شناسنامه
3- تصویر صفحه اول گذرنامه
توجه: پاسپورت دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد.
پس از بارگذاری مدارک باید در گام دوم، تاریخ سفر و نوع ویزای خود را مشخص نمایید. سیستم به صورت هوشمند اجازه تعیین زمان سفر قبل از 7 روز را نمی دهد. در همان مرحله مبالغ ویزای شما از درهم به ریال محاسبه می گردد. این محاسبه با توجه به نرخ آزاد درهم در همان روز صورت می پذیرد. پس از آن در گام سوم قبل از اتصال به درگاه بانکی جیبیت، یکبار دیگر می توانید اطلاعات ویزای درخواستی را تایید نهایی نمایید.


در کلیه مراحل ثبت نام تا دریافت ویزای الکترونیکی دبی، سامانه جامع ویزای آنلاین با ارسال پیامک، شما در جریان لحظه به لحظه ویزا قرار خواهد داد. در صورت بروز مشکل و سوال در ساعات اداری با شماره های تماس مندرج در این تارنما و در ساعات غیر اداری با شما 2264363-0902 تماس حاصل نمایید. ما تا پایان در کنار شما عزیزان هستیم.

مدیر سامانه جامع ویزای آنلاین

سفارت امارات متحده عربی

آدرس در شهر تهران
تهران، شهرک غرب (میدان صنعت)
خیابان ایران زمین
نرسیده به بیمارستان بهمن، پلاک2
تلفن سفارت: 42792000
لینک آدرس سفارت جهت مشاهده در نقشه گوگل

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران

آدرس در شهر دبی
دبی، منطقه جمیرا، خیابان الوصل، شماره 256
تلفن سرکنسولگری: 3444717
تلفن بخش کنسولی: 3444976
کد کشور و شهر: 009714
لینک آدرس سرکنسولگری جهت مشاهده در نقشه گوگل

انواع ویزای دبی

ویزای دبی یک بار ورود

برخی از ویزاها به صورت یک بار ورود یا سینگل صادر می شوند. دارندگان این ویزا می توانند در مدت زمانی که اجازه ی ورود به دبی را دارند، تنها یک بار به آن وارد شوند. این به آن معناست که چنان که زودتر از اتمام مدت ویزا، از امارات خارج شوند، دیگر اجازه ی ورود مجدد به آن را نخواهند داشت حتی اگر تنها چند ساعت از ورود آنان به کشور گذشته باشد و مدت زیادی تا اتمام ویزای دبی باقی مانده باشد.

ویزای دوبار ورود (دوبل) و چند بار ورود (مولتی)

برخی دیگر از ویزا ها امکان دو بار ورود و خروج از کشور را در مدت زمان اعتبار ویزا به متقاضیان می دهند. اما ویزای مولتی معمولا اجازه می دهد افراد در طول مدت اعتبار ویزای خود چند بار از دبی خارج شوند و مجددا به آن بازگردند. این ویزا به ویژه برای تجار و افرادی که اهداف بازرگانی دارند مناسب خواهد بود.
تشخیص این که ویزای دبی برای درخواست کننده یا درخواست کنندگان به صورت سینگل، دوبل یا مولتی صادر شود، معمولا با سفارت خانه هاست و آنان باید بر اساس مدارک ارائه شده توسط متقاضی تصمیم بگیرند که چه نوع ویزایی برای او صادر شود.

ویزای توریستی

دبی در دهه های اخیر تبدیل به یک قطب گردشگری مهم شده است و بسیاری از افرادی که قصد سفر به دبی را دارند، درخواست ویزای از نوع توریستی آن را می نمایند. این ویزا معمولا به صورت کوتاه مدت صادر می گردد. برخی از کشورها برای ورود به کشور نیازی به اقدامات پیشین و زمینه ای ویزای دبی ندارند. اتباع و افراد مقیم برخی از آن ها می توانند ویزای خود را حتی حین ورود به کشور دریافت نمایند. اما کشور ما جزء آن دسته نیست و لازم است چنانچه قصد سفر به دبی را داریم، از مدتی پیش برای درخواست و دریافت آن اقدام نماییم. بهتر است در این زمینه از افراد متخصص مشاوره دریافت کنیم و کمک آنان را در همه ی مراحل دریافت ویزای دبی داشته باشیم.
درخواست ویزای دبی در مرحله ی نخست ی به صورت آنلاین قابل انجام است. پیش از ثبت درخواست اولیه برای ویزا باید توجه داشته باشید که گذرنامه ی شما حتما باید دست کم شش ماه اعتبار داشته باشد. همچنین لازم است بلیط از سوی شرکت هواپیمایی امارات برای شما صادر شده باشد تا بتوانید از سیستم ثبت درخواست آنلاین استفاده نمایید.
همچنین می توانید از طریق دفتر محلی امارات در کشور محل اقامت خودتان اقدام نمایید. اما اگر کسی یا کسانی از خویشاوندان نزدیکتان ساکن امارات هستند، می توانید از طریق آنان برای دریافت ویزا اقدام کنید. به این صورت که ایشان از سوی شما برای ویزا درخواست بدهند.
ویزای های توریستی دبی که با مدت های گوناگون از 96 ساعت تا نود روزه صادر می شوند، معمولا غیر قابل تمدید هستند. چنانچه مدتی بیشتر از مهلت اتمام ویزای خود در آنجا بمانید برای شما عواقب و مجازات های قانونی طبق قوانین کشور امارات در پی خواهد داشت.
بسیاری از افراد نه فقط به قصد گردشگری، بلکه برای بازدید و آگاهی از وضعیت منطقه برای زندگی، تحصیل، کار، شناخت بازار و نیازهای تجاری و بازرگانی موجود در دبی یا اهداف دیگر ویزای توریستی دبی را درخواست می کنند.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دبی

برای درخواست ویزا همواره تعدادی از مدارک به صورت عمومی مورد نیاز می باشد. این مدارک همانطور که در بالا نیز توضیح داده شده است شامل: تصویر کارت ملی متقاضی، تصویر پاسپورت در شرایطی که بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد و تصویر شناسنامه متقاضی مورد نیاز می باشد

شهر دبی:

کلمه دوبی عربی شده واژه فارسی "دو پی" به معنی «دو بنیاد» می باشد که اشاره به بنیاد شهر دوبی در دو سوی خور (پیش آمدگی رودخانه شکل) دارد.
دبی توسط شیخ آل مکتوم به عنوان امیر دبی، رسماً به عنوان یک شهر بنیانگذاری شد. موقعیت سوق الجیشی این شهر، باعث شد تا در قرن بیستم به یک بندر مهم در جهان تبدیل گردد. در ابتدا با کشف ذخایر نفت در این شهر، دبی و کشور قطر تصمیم به راه‌اندازی یک واحد پولی مشترک به نام "مجلس نقد قطر و دبی" نموده و در سال 1973 با معرفی رسمی درهم امارات این واحد پولی از بین رفت. کشف نفت منجر شد تا کارگران خارجی برای کار در این شهر به سرعت به آن نقل مکان کنند، به‌ طوری‌که در مدت بسیار کوتاهی جمعیت این شهر 300 درصد افزایش یافت و شهر دبی را به یکی از منابع مهم جهانی نفت تبدیل نمود.
دبی جدید در زمان ترک بریتانیا در سال ۱۹۷۱ شروع به شکل گرفتن نمود. در این زمان، دبی به همراه ابوظبی و چهار شیخ ‌نشین دیگر کشور امارات متحده عربی را پایه‌گذاری کردند.
حاکم فعلی دبی از سال 2006 میلادی تاکنون "محمد بن راشد آل مکتوم" می باشد. بیشتر پایتخت‌ های جهان و شهرهای مهم دنیا دارای پرواز مستقیم به دبی هستند. بیش از ۸۰ خط هوایی به فرودگاه بین‌المللی دبی ورود می نمایند و از آنجا برمی‌گردد. همین امر موجب شده تا فرودگاه دبی به یکی از پرترافیک ترین فرودگاه‌ های دنیا بدل شود.
هم اکنون نوع حکومت در امارات متحده عربی پادشاهی مشروط می باشد. شهر دبی هم اکنون بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد و اختلاف زمانی شهر دبی با تهران + نیم ساعت می باشد. پسوند های دامنه با .ea می باشد و پیش شماره امارات متحده عربی با +971 شروع می گردد.

شرایط لازم برای درخواست ویزا

در هنگام درخواست ویزا هزینه ی آن به طور کامل پرداخت می گردد. این هزینه غیر قابل استرداد است و مسافر پیش از درخواست ویزا می بایست تصمیم قطعی برای سفر گرفته باشد.
برای بررسی مدارک و صدور ویزا دست کم پنج روز کاری زمان مورد نیاز است. همه ی انواع ویزای دبی به مدت دو ماه از زمان صدور دارای اعتبار هستند. ویزای 96 ساعته استثناست. ویزای 96 ساعته یک ماه اعتبار خواهد داشت.
عصر ویزا به عنوان اولین سایت ویزای آنلاین کشور و به عنوان مجری مستقیم وقت سفارت انگلیس ، و همچنین ویزای چین زیر نظر آژانس مسافرتی عصر پرواز ارائه دهنده خدمات ویزا می باشد.