ویزا فرانسه

ویزا فرانسه

ویزا فرانسه با توجه به شرایط ایده آل اقتصادی، تحصیلی و فرهنگ غنی آن تقاضای زیادی دارد. فرد متقاضی باید با توجه به هدف خود از سفر به فرانسه، نوع ویزا را انتخاب کرده و بر همین اساس مدارک مورد نیاز را ارائه دهد. متاسفانه نقص در مدارک و رعایت نکردن جزئیات در روند درخواست ویزا منجر به ریجکتی آن می شود. عصر ویزا با صدها پرونده موفق در این حوزه، آماده ارائه مشاوره از ابتدایی ترین گام تا بعد از دریافت ویزا و اقامت است.

معرفی انواع ویزای فرانسه

کشور فرانسه یکی از محبوب ترین مناطق اروپایی بوده و ایرانیان به دلایل مختلفی به شهرهای مختلف آن سفر می کنند. به دلیل تقاضای زیاد برای مهاجرت و سفر به فرانسه، دولت این کشور محدودیت های زیادی را برای ارائه ویزا قرار داده است. به همین دلیل ریجکتی ویزا فرانسه نسبت به سایر کشورها بیشتر است. برای رسیدن به هدف در این مسیر، در ابتدایی ترین مرحله باید نوع ویزا را بدرستی انتخاب کنید.

فرد متقاضی با توجه به میزان تمکن مالی، مدرک تحصیلی، مهارت ها و غیره و هدف از سفر به فرانسه باید نوع ویزا را انتخاب کند. علاوه براین، تمام افرادی که برای دریافت ویزای فرانسه درخواست می دهند، باید قبلا حداقل یک مرتبه ویزای شنگن دریافت کرده باشند. در غیر این صورت با درخواست آنها موافقت نخواهد شد.

کشور فرانسه در حالت کلی دو نوع ویزا ارائه می دهد که عبارتند از:

مونت سنت میشل در فرتنسه

ویزای کوتاه مدت فرانسه

افرادی که برای سفرهای گردشگری، پزشکی و درمانی، شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت قصد سفر حداکثر 90 روز در بازه 6 ماهه را دارند، ویزای کوتاه مدت دریافت می کنند. ویزای کوتاه مدت فرانسه شامل ویزای توریستی، درمانی و آموزشی است.

ویزا کار فرانسه

اگر مهارت یا تخصص خاصی دارید و می توانید از یکی از کارفرماهای فرانسوی جاب آفر دریافت کنید، شرایط مهاجرت کاری برایتان فراهم است. ویزا کار فرانسه برای افرادی صادر می شود که دعوت نامه و درخواست کار دریافت کرده باشند. البته محدودیت در این زمینه زیاد است. چون تنها در شرایطی که نیروی کار فرانسوی در این زمینه وجود نداشته باشد، کارفرمای فرانسوی می تواند از سایر کشورها نیرو استخدام کند.

ویزای بلند مدت فرانسه

برای سفرهای بیش از 90 روز ویزای بلند مدت فرانسه ارائه می شود. زیرمجموعه های این ویزا شامل ویزا تحصیلی، سرمایه گذاری، کار و الحاق به خانواده است. متناسب با هر نوع از این ویزاها، مدارک و مراحل درخواست ویزای فرانسه متفاوت خواهد بود.

ویزای توریستی فرانسه

یکی از پرتقاضاترین انواع ویزا فرانسه برای سفر و گردشگری است که در گروه ویزای نوع C شنگن قرار می گیرد. افرادی که تنها به قصد سفرهای گردشگری به فرانسه سفر می کنند می توانند این ویزا را دریافت نمایند. بعد از دریافت ویزا، فرد اجازه حضور 90 روز متوالی در 6 ماه را دارد.

افرادی که ویزا توریستی فرانسه را دریافت می کنند، امکان اشتغال به کار و تحصیل را در این بازه ندارند. تنها می توانند از خدمات پزشکی دولت فرانسه استفاده کنند. این ویزا قابل تمدید نبوده و بعد از 6 ماه مجدد فرد می تواند نسبت به دریافت آن اقدام کند.

آشنایی بیشتر و دریافت مشاوره:  ویزا توریستی فرانسه

ویزا تحصیلی فرانسه

فرانسه در میان سایر کشورهای اروپایی از دانشگاه های معتبری برخوردار بوده و به همین دلیل تقاضا برای تحصیل در این کشور زیاد است. افرادی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند بر اساس نوع دوره آموزشی که در آن شرکت کرده اند نوع ویزای تحصیلی را باید انتخاب کنند. انواع ویزای تحصیلی فرانسه عبارتند از:

 • ویزای تحصیلی شنگن کوتاه مدت برای شرکت در دوره های آموزشی کمتر از 3 ماه
 • ویزای طولانی مدت موقت: حضور دانشجوهای سایر کشورها به صورت موقت در فرانسه
 • ویزای طولانی مدت: برای دانشجویان پذیرفته شده در یکی از دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
 • ویزای آزمون: برای شرکت در آزمون های ورودی به دانشگاه های فرانسه صادر می شود.
ویزای تحصیلی فرانسه

آشنایی بیشتر و دریافت مشاوره:  ویزا تحصیلی فرانسه

ویزا فرانسه با خرید ملک

فرانسه برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، امکان درافت اقامت دائم از طریق خرید ملک را فراهم نکرده است. افرادی که در هر یک از شهرهای فرانسه اقدام به خرید ملک می کنند، ویزای شنگن نوع D و یکساله و قابل تمدید دریافت می کنند. این افراد می توانند در فرانسه حضور داشته باشند، اما به معنای امکان اشتغال و تحصیل نیست. ویزای فرانسه با خرید ملک تنها برای زندگی در این کشور ارائه می شود و منبع درآمد شما باید خارج از خاک فرانسه باشد.

آشنایی بیشتر و دریافت مشاوره:  اقامت فرانسه با خرید ملک

ویزای پیوستن به خانواده

دانشجویان و افرادی که از طریق سرمایه گذاری و کار اقامت موقت یا دائم در فرانسه را کسب کرده اند می توانند برای حضور افراد خانواده خود درخواست ارائه دهند. ویزای پیوستن به خانواده از نوع بلند مدت بوده و برای همسر، پدر و مادر و فرزندان کمتر از 18 سال قابل ارائه است. برای دریافت این ویزا ارائه تمکن مالی اهمیت بالایی داشته و فرد متقاضی باید اقامت این کشور را داشته باشد.

ویزا سرمایه گذاری فرانسه

این نوع از ویزا برای افرادی توصیه می شود که قصد راه اندازی استارت آپ یا خرید سهام شرکت های فعال در فرانسه را دارند. برای دریافت این ویزا فرد حداقل 300 هزار یورو باید در شرکت مورد نظر سرمایه گذاری کرده باشد. این ویزا قابل تمدید بوده و بعد از 4 سال با ارائه مدارک مورد نیاز می توان آن را به اقامت دائم تبدیل کرد.

دریافت ویزا فرانسه با سرمایه گذاری

ویزا پزشکی فرانسه

ویزا پزشکی فرانسه از نوع کوتاه مدت بوده و برای دریافت آن باید مدارک معتبر و پرونده بیمار ارائه شود. تنها در شرایطی می توان این ویزا را دریافت کرد که در کشور مبدا امکان درمان آن وجود نداشته و پزشک فرانسه پرونده را بررسی و تاکید کرده باشد. افرادی که ویزای پزشکی دریافت می کنند در طول درمان خود امکان کار و تحصیل در فرانسه را ندارند. این ویزا در صورت عدم اتمام درمان در بازه اعتبار 90 روزه قابل تمدید است.

ویزا تمکن مالی فرانسه

فرانسه برای افرادی که دارای تمکن مالی بوده و نیاز به کار و کسب درآمد در خاک این کشور ندارند، امکان دریافت ویزا تمکن مالی را فراهم کرده است. ویزا تمکن مالی فرانسه به معنای اقامت و زندگی در خاک این کشور بدون کار در آن است. در نتیجه افرادی که در حساب بانکی پس از اندازه کافی داشته و می توانند در آمد قابل قبول از کشور خود داشته باشند، این ویزا پیشنهاد می شود.

یکی از اصلی ترین شرایط دریافت این ویزا، درآمد غیرفعال حداقل 3000 یورو است. یعنی فرد بدون نیاز به حضور در کشور خود می تواند این درآمد را از طریق سود سهام، حقوق، سود بانکی، اجاره ملک و غیره کسب کند. علاوه براین، فرد باید در حساب بانکی خود حداقل 40000 یورو داشته باشد.

افرادی که به صورت خانوادگی قصد دریافت این ویزا را دارند، باید برای هر شخص به صورت مجزا تمکن مالی ارائه دهند. سرپرست خانواده درآمد غیرفعال 3هزار یورو و پس انداز 40 هزار یورو، همسر 1500 یورو و هر یک از فرزندان کمتر از 18 سال 750 یورو الزامی است. میزان پس انداز در حساب بانکی هر یک از فرزندان باید 10 هزار یورو و همسر 20 هزار یورو لازم است.

بعد از دریافت ویزا تمکن مالی فرانسه، فرزندان شما می توانند از خدمات تحصیل بهره مند شوند. اما این ویزا هیچ وقت به اقامت دائم قابل تبدیل نیست و هر سال با ارائه مدارک مورد نیاز می توان آن را تمدید کرد.

شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزا فرانسه

در هر یک از انواع ویزا فرانسه شرایط و محدودیت های متعددی وجود دارد. به همین دلیل استفاده از خدمات مشاوره با کارشناسان و وکلای مهاجرتی اهمیت بالایی دارد. از مهم ترین شرایط اخذ ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قبل از درخواست ویزا فرانسه حتما فرد متقاضای باید حداقل یک مرتبه ویزای شنگن دریافت کرده باشد.
 • با توجه به نوع ویزا شرایط اشتغال به کار در فرانسه و کسب درآمد از آن متفاوت است. به عنوان مثال، با ویزا تمکن مالی نمی توان به کار در فرانسه پرداخت.
 • ارائه تمکن مالی متناسب با نوع ویزا اهمیت بالایی دارد.
 • فرد متقاضی برای دریافت ویزا نباید تهدید امنیتی برای فرانسه داشته باشد.
 • بر اساس نوع ویزا شرایط و مدارک مورد نیاز متفاوت است.

ویزای فرانسه VFS

برای تسهیل در روند بررسی درخواست مهاجرت به فرانسه و دریافت ویزا، برخی از این پرونده ها به کارگزاری VFS ارجاع داده می شوند. در حالت کلی تمام درخواست دریافت ویزاهای کوتاه مدت از قبیل توریستی و پزشکی در VFS گلوبال بررسی می شوندو در این شرایط نیاز به مصاحبه با افسر ویزا وجود ندارد. بعد از دریافت وقت سفارت فرانسه، به کارگزاری VFS مراجعه کرده و مدارک بیولوژیکی دریافت می شود.

لازم به ذکر است، ویزاهای بلند مدت مستقیم در سفارت فرانسه در ایران بررسی می شوند.

ثبت نام ویزا فرانسه

دقت داشته باشید که فرانسه بیشترین ریجکتی ویزا را دارد و به همین دلیل برای ثبت نامه ویزا به تمام جزئیات باید اشراف کامل داشته باشید. قبل از ثبت نام ویزا ابتدا باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید. اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید، ابتدا باید از دانشگاه پذیرش دریافت کنید. برای ویزای کار نیز دعوتنامه از کارفرمای فرانسوی الزامی است. سایر مدارک نیز به همین صورت باید تهیه شوند. علاوه براین، حتما ابتدا ویزای شنگن باید دریافت کنید.

به دلیل جزئیات بسیار زیاد در دریافت هر نوع ویزا، کارشناسان و وکلای مهاجرتی عصرویزا مشاوره رایگان را در این زمینه ارائه می دهند. بعد از انتخاب نوع ویزا، کارشناسان این مجموعه لیست کامل مدارک مورد نیاز را ارائه داده و می توانید تهیه کنید. بعد از تهیه مدارک سایر مراحل ثبت نام ویزا در این مجموعه از صفر تا صد انجام می شود.

قیمت ویزای فرانسه چقدر است؟

در محاسبه قیمت ویزای فرانسه فاکتورهای متعددی بستگی دارد. ملیت فرد متقاضی و نوع ویزا اصلی ترین فاکتور در این زمینه هستند. ایرانیان برای ویزاهای فرانسه 80 یورو باید بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه

با توجه به نوع ویزای درخواستی مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده متفاوت است. در حالت کلی برای تمام انواع ویزا مدارک زیر الزامی هستند:

 • فرم درخواست ویزا: تکمیل شده و امضا شده توسط متقاضی
 • دو قطعه عکس پرسنلی: با زمینه سفید و مطابق با استانداردهای عکس ویزا متعلق به 3 ماه اخیر
 • گذرنامه: معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ ورود به فرانسه
 • کپی از صفحات گذرنامه
 • مدارک مربوط به تمکن مالی: مانند گردش حساب بانکی، گواهی تمکن مالی از بانک، سند ملکی و …
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط رفت و برگشت
 • مدارک مربوط به محل اقامت: مانند رزرو هتل، دعوتنامه از طرف دوستان یا خانواده و …

مدارک مربوط به هدف از سفر: دعوتنامه کاری، دعوتنامه تحصیلی، مدارک مربوط به رویداد فرهنگی و … (با توجه به نوع ویزا)

مدارک ویزا فرانسه

دریافت ویزای فرانسه با دعوت نامه امکان پذیر است؟

یکی از روش های آسان شدن دریافت ویزا، از طریق دعوتنامه است. دعوت نامه می‌تواند شانس شما را برای اخذ ویزا به طور قابل توجهی افزایش دهد. دو نوع دعوت نامه برای ویزای فرانسه وجود دارد:

دعوت نامه خانوادگی: این نوع دعوت نامه توسط یک فرد مقیم فرانسه که با شما نسبت فامیلی دارد (مانند پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر، برادر و …) صادر می‌شود. برای دریافت دعوت نامه خانوادگی، فرد دعوت کننده باید مدارک زیر را به سفارت فرانسه ارائه دهد:

 • فرم تکمیل شده و امضا شده دعوت نامه
 • کپی از کارت ملی یا گذرنامه فرانسوی
 • مدارک مربوط به محل سکونت در فرانسه: مانند اجاره نامه، سند ملکی و …
 • مدارک مربوط به تمکن مالی: مانند فیش حقوقی، گردش حساب بانکی و …

دعوت نامه تجاری: این نوع دعوت نامه توسط یک شرکت یا سازمان فرانسوی صادر می‌شود. برای دریافت دعوت نامه تجاری، شرکت یا سازمان دعوت کننده باید مدارک زیر را به سفارت فرانسه ارائه دهد:

 • فرم تکمیل شده و امضا شده دعوت نامه
 • مجوز ثبت شرکت یا سازمان
 • مدارک مربوط به فعالیت شرکت یا سازمان
 • نامه توضیحی در مورد هدف از دعوت

شرایط زیر برای دعوت نامه الزامی است:

 • دعوت نامه باید به طور رسمی و روی سربرگ شرکت یا فرد دعوت کننده صادر شود.
 • دعوت نامه باید حاوی اطلاعات کاملی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن فرد دعوت شده، تاریخ سفر، هدف از سفر و محل اقامت در فرانسه باشد.
 • دعوت نامه باید به زبان فرانسه یا انگلیسی ترجمه شود.
 • ارائه دعوت نامه به تنهایی کافی نیست و شما باید سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه را نیز ارائه دهید.

در صورت داشتن دعوت نامه معتبر، شانس شما برای اخذ ویزای فرانسه به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. با این حال، به یاد داشته باشید که صدور ویزا توسط سفارت فرانسه بر اساس بررسی تمامی مدارک و شرایط شما انجام می‌شود و هیچ تضمینی برای صدور ویزا وجود ندارد.

مدت زمان دریافت ویزا فرانسه

مدت زمان دریافت ویزا فرانسه تا حد زیادی به نوع ویزا و میزان تقاضا برای سفر به این کشور بستگی دارد. در اغلب مواقع ویزاهای توریستی حدود 21 روز کار بررسی می شوند. ویزای آزمون ورودی حدود یک هفته و ویزای دانشجویی بلند مدت یک تا سه ماه زمان لازم دارد.

دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

دلایل رایج ریجکتی ویزای فرانسه برای ایرانیان عبارتند از:

 • نقص مدارک مورد نیاز برای هر نوع ویزا
 • ترجمه نادرست مدارک
 • عدم توانایی اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های سفر و اقامت در فرانسه
 • ارائه مدارک جعلی در مورد تمکن مالی
 • نداشتن گردش مالی مناسب در 6 ماه اخیر (تعداد تراکنش های بانکی)
 • عدم ارائه توضیحات واضح و شفاف در مورد هدف از سفر
 • سابقه سوء پیشینه کیفری
 • سابقه دیپورت از فرانسه یا سایر کشورهای حوزه شینگن
 • عدم حضور در وقت تعیین شده برای انگشت نگاری و عکس‌برداری
 • کیفیت نامناسب انگشت نگاری یا عکس‌برداری
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی با پوشش کافی و معتبر
 • عدم ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما یا وسیله نقلیه دیگر
 • عدم ارائه رزرو هتل، دعوتنامه از طرف دوستان یا خانواده و …
 • عدم توانایی متقاعد کردن افسر ویزا در مورد تمایل به بازگشت به ایران
 • شرایط سیاسی و بین‌المللی
 • تشدید قوانین مهاجرتی در فرانسه

رفع ریجکتی ویزای فرانسه

دریافت نامه ریجکتی ویزا می‌تواند ناامید کننده باشد، اما ناامید نشوید! در بسیاری از موارد، با اقداماتی می‌توانید شانس خود را برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه و اخذ ویزا در دفعات بعدی افزایش دهید. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا می توانید با کارشناسان عصر ویزا تماس بگیرید. با انجام اقدامات زیر می توان شانس تجدید نظر را افزایش داد:

 • ابتدا به طور دقیق دلایل ریجکت شدن درخواست خود را مطالعه و بررسی کنید.
 • مدارک ارائه شده در پرونده را بررسی کنید.
 • نقص های موجود در پرونده را رفع کنید.
 • در صورت نیاز، مدارک جدیدی جمع‌آوری کنید
 • نامه اعتراضی به زبان انگلیسی یا فرانسه نوشته و دلایل کافی برای واجد شرایط بودن درخواست خود را ارائه دهید. نامه باید رسمی، مستند و مودبانه باشد.

نامه را به صورت حضوری یا پست به سفارت فرانسه در ایران تحویل دهید.

تمدید ویزای فرانسه

با توجه به نوع ویزا شرایط تمدید آن متفاوت است. ویزاهای توریستی از نوع کوتاه مدت و غیر قابل تمدید هستند. تنها در شرایط اضطراری و ارائه مدارک قابل قبول به اداره مهاجرت فرانسه می توان نسبت به تمدید آنها اقدام کرد. برای تمدید ویزای کار فرد متقاضی باید مدارک اثبات کننده اشتغال در فرانسه را ارائه دهد. دانشجویان و افرادی که ویزای تحصیلی فرانسه دریافت کرده اند، بعد از اتمام دوره تحصیل یا باید ویزا را به کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و غیره تبدیل کنند یا خاک این کشور را ترک کنند!

پیشنهاد می شود از حداقل دو ماه قبل از اتمام مدت اعتبار ویزا، نسبت به جمع آوری مدارک مورد نیاز برای تمدید یا تبدیل آن اقدام کنید. در صورت مواجه شدن با ابهام و چالش در این زمینه می توانید با کارشناسان عصرویزا تماس بگیرید. 

صفر تا صد دریافت ویزا فرانسه با عصر ویزا

 • ارائه مشاوره برای انتخاب نوع ویزا متناسب با شرایط فرد متقاضی و هدف از سفر
 • ارائه لیست کامل تمام مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا
 • ارائه مشاوره جهت اخذ وقت سفارت فرانسه
 • ارائه خدمات به فرد بعد از دریافت ویزا برای در جستجوی و اجاره منزل، افتتاح حساب بانکی، رجیستری در دولت فرانسه و غیره در صورت تمایل
 • تسهیل روند اقامت در فرانسه

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر کافیست از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با کارشناسان عصرویزا تماس بگیرید. این مجموعه هم مسیر شما تا دریافت ویزا و سفر به فرانسه بوده و چالش های موجود را تا حد امکان رفع می کند.

اقامت فرانسه با خرید ملک