عصر ویزا و آینده برگزیت با وقت سفارت انگلیس
برگزیت و وقت سفارت انگلیس
می 4, 2019
عصر ویزا رصد کننده تغییرات ویزای شینگن در سال 2020
تغییر قوانین ویزای شینگن طی سال ۲۰۲۰
می 23, 2019

هیترو اولین گام سفر به لندن

اگر وقت سفارت انگلیس را اخذ و پس از تحویل مدارک به دفتر سفارت، جواب مثبت دریافت و ویزای انگلیس را در پاسپورت خود مشاهده کردید، اکنون می توانم به جرات بگویم که این مقاله در مورد هیترو متعلق به شماست.

وسعت و امکانات هیترو

احتمال زیاد شما با پرواز ایران ایر به لندن پایتخت انگلستان وارد خواهید شد. این خط هوایی کشورمان با یکی از ایرباس های تازه تحویل گرفته شده خود (A330) شما را در طول مدت حدود 6 ساعت به مقصد خواهد رساند. سپس شما به فرودگاه هیترو لندن (London Heathrow Airport) وارد خواهید شد و این فرودگاه به وسعت و نام مخفف LHR شهرت جهانی دارد. هیترو به عنوان بزرگترین فرودگاه اروپا و دومین فرودگاه بزرگ جهان پس از فرودگاه دبی شناخته می شود پس اگر به زبان انگلیسی آشنا نیستید، سعی کنید در آن گم نشوید. می توان گفت به احتمال 99 درصد از طریق ترمینال سه هیترو وارد خواهید شد. این ترمینال معمولا جایگاه پروازهای ورودی از سمت کشورهای غرب آسیا می باشد و این فرودگاه در مجموع دارای 5 ترمینال می باشد.
 

با یک نگاه سر انگشتی به پروازهای ورودی این فرودگاه می توانید ببینید که در کمتر از یک ساعت، حدود 70 الی 100 هواپیما در 5 ترمینال این فرودگاه به زمین خواهند نشست و همین مقدار نیز در حال تیکاف کردن و بلند شدن از زمین می باشند. کسانی که از فرودگاه بین المللی خودمان به مقصد کشوری پرواز نموده باشند می توانند به راحتی بزرگی و انضباط حاکم در فرودگاه هیترو را با این مثال درک نمایند. اگر فرض کنیم حدود 140 الی 200 هواپیما در ساعت در این فرودگاه سرویس خواهند گرفت و با یک حساب سریع می توان گفت اگر هر هواپیما دارای 200 مسافر و خدمه باشد پس در هر ساعت حدود 30 هزار مسافر در این فرودگاه تردد می نمایند.
یکی از به روز ترین سیستم های بسیار جدید در این فرودگاه می توان از کنترل پاسپورت اتوماتیک نام برد. در این سیستم مسافر در جلوی کیت قرار گرفته و با اسکن پاسپورت و تشخیص چهره و تایید مشخصات بیومتریک می تواند از از کیت با سرعت بالاتر عبور نمایند و وارد سالن ترانزیت شود. البته این سیستم فعلا برای استفاده اتباع انگلیسی می باشد.
در ادامه همین مقاله در آینده نکات دیگری از این فرودگاه برای شما بیان خواهیم نمود.


[yasr_visitor_votes size="small"]

1 دیدگاه

  1. Ali گفت:

    میشه در مورد این سیستم جدید بیشتر توضیح بدی
    من در سفر جدیدم همچنین گیتی ندیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


بلوار نلسون ماندلا (جردن)، نبش خیابان کاج آبادی، پلاک 204 طبقه سوم - تلفن تماس: 75104-021